KONTAKT

Vysoká škola Danubius

Richterova č. 1171

925 21 Sládkovičovo

Slovenská republika

tel : 031 773 28 11

Lectiones magistrales

Vysoká škola Danubius pre Vás v rámci cyklu Lectiones magistrales pripravila prednášky významných osobností slovenskej a svetovej vedy.

5. marca 2015 otvoril cyklus Lectiones magistrales ruský profesor Vladimír Kozin, člen a korešpondent Ruskej Akadémie vied, prednáškou na tému: „New phase of cold war and strengthening of European security  - Nové obdobie studenej vojny a upevnenie európskej bezpečnosti“.

dňa 14. apríla 2015 nasledovala prednáška venezuelského profesora Luis Britto Garcíu z Fakulty sociálnych a ekonomických vied Centrálnej Univerzity Venezuely na tému: „Ekonomický a sociálny rozvoj Venezuely v kooperácii krajín Latinskej Ameriky na prahu 3. tisícročia“.

8.10.2015 sa uskutočnila prednáška profesora Stanislava Vaclavoviča Morozova, historika, pôsobiaceho na Katedre dejín južných a západných Slovanov Historickej fakulty Moskovskej štátnej univerzity na tému Zákulisné mechanizmy geopolitiky v moderných dejinách.

Nasledovala prednáška ekonóma a publicistu profesora Georgija Nikolajeviča Cagolova na tému K akému ekonomickému modelu speje Rusko? Problémy ruskej ekonomiky a integrácie, analýza súčasných ekonomických modelov, ktorá sa konala dňa 25.11.2015.

Milí študenti, pedagógovia a priatelia školy, Vysoká škola Danubius pre Vás pripravuje ďalšie prednášky a všetkých Vás na ne srdečne pozývame.

Prílohy :